Statutární město Přerov


Olomoucký kraj


Ministerstvo práce a sociálních věcí


Ministerstvo kultury ČR


  12.12.2009 Dostali jsme pozvání na Vánoční diskotéku Korálku.
  Proběhla v klubu Teplo s bohatým programem - tanečním vystoupením Střediska volného času ATLAS Přerov, pro děti pohoštění a dárky. V druhé části vystoupil písničkář a textař našich předních hudebních skupin a interpretů Zbyněk "Ziggy" Horváth.


  taneční vystoupení taneční vystoupení Zbyněk Ziggy Horváth


  12.12.2009 Krásně osvětlené Horní náměstí v Přerově


  Horní náměstí - Přerov


  4.12.-7.12.2009 se konala Výstava betlémů v Pavlovicích u Přerova.
  Pod vánočním stromečkem byla umístěna pokladnička veřejné sbírky Jsme tady, o.s. Děkujeme za každý příspěvek, který nám pomohl zajistit péči o naše klienty.


  Výstava betlémů Pavlovice u Přerova


  23.11.2009 setkání s Mgr. Martou Doleželovou
  Dnes nás navštívila vedoucí Školního poradenského pracoviště na ZŠ a MŠ Přerov - Předmostí, Pod skalkou 11. Společně jsme upravovali stanovené cíle v individuálních plánech klientů a připravili kroky, které k těmto cílům povedou.


  Práce v Aktivačním centru - Jsme tady


  1.11.2009 v 15.00 hodin jsme se rozloučili s teplým počasím a prožili pěkné podzimní odpoledne. Při tónech kytary, vůni špekáčků a praskajícího dřeva jsme si zazpívali.


  opékání špekáčků

  opékání špekáčků


  20.10.2009 v 9.00 hodin se konalo slavnostní otevření nových prostor Aktivačního centra - Jsme tady na Sokolské ulici v Přerově
  celý článek autorky Petry Polákové-Uvírové Přerovský deník


  Pavel Soukup a Ing. JIří Lajtoch
  hosté slavnostního otevření
  Pavel Soukup a Ivana Vašinová


  20.6.2009 II.ročník SETKÁNÍ S KOŇMI,
  který v rámci projektu KONĚ PRO HANDICAPOVANÉ uspořádal jezdecký oddíl ZVR.Grygov, o.s. Ráno bylo chladné a zamračené, ale během dne se na nás usmálo i sluníčko. Velký obdiv dětí i dospělých sklidilo MAPAJ o.s.PŘEROV Je to parta mladých lidí, která se zabývá výukou sebeobrany pro ženy a dívky. Ukázali nám výcvik psů, jejich poslušnost a také ukázku zadržení pachatele pomocí psa. Dále předvedli kaskadérskou show, při které se nám tajil dech a každou chvíli se ozval zasloužený potlesk. Akce proběhla v pohodě a odpoledne jsme se rozcházeli plni krásných zážitků.

  Grygov 20.6.2009 Grygov 20.6.2009 Grygov 20.6.2009 Grygov 20.6.2009
  Ještě jednou děkujeme všem sponzorům, bez nichž by se nám akci v takovém rozsahu jistě nepodařilo uspořádat.
  Fotografie najdete zde a zde a zde.


  8.6.2009
  Navštívili jsme park Michalov s průvodkyní. Prohlídka trvala něco přes dvě hodiny a odnesli jsme si z ní plno nových informací o stromech, které jsou vysazené v Michalově. Viděli jsme několik druhů lip, javor babyku, olši, ale také i netradiční rostliny, například: magnólii, smrk stříbrný nebo liliovník tulipánokvětý. Měli jsme možnost osahat si listy a kůru stromů nebo přivonět k šiškám. Také jsme se dozvěděli, jak dříve Michalov vypadal a co se v něm změnilo. Moc se nám to líbilo.
  Lucie Nováková

  Michalov 8.6.2009 Lucie Nováková
  fotoalbum>>>


  5.6.2009 Mosty 2009
  Před devátou hodinou jsme se všichni sešli před Výstavištěm, kde už bylo plno škol a dalších dětí. Když jsme se dostali dovnitř, jako první jsme zamířili podívat se a pohladit psy. Pak jsme si prohlédli stánky, kde co prodávají. Prodávali tam spoustu věcí. Od sladkostí až po hračky. My jsme zakotvili u jednoho stánku s jídlem a nasvačili jsme se. Při tom jsme shlédli i průlet vrtulníků. Jakmile jsme se najedli, rozhodli jsme se, že se podíváme k pódiu, co se tam děje. Měly tam vystoupení různé školy. Do dvanácti hodin už nezbývalo moc času a tak jsme zašli ještě za koňmi a pak jsme se pomalu vraceli k bráně, kde byl domluvený sraz s rodiči. Jarda si stačil ještě vyzkoušet jízdu na elektrickém vozíku. Mosty trvaly až do 17. hodiny. Odpoledne ještě byla letová ukázka, kdy předváděli, jak vytahují zraněnou osobu nebo skok na cíl. Své umění také předvedl Železný Zekon a zpěvačka Tania. Od osmi večer začal Hvězdný večer. Hala byla plná, tak jak loni. Na koncertu vystoupili: Helena Zeťová, Marek Ztracený, Gipsy.CZ a Five Angels. Večerem provázel Petr Rychlý. Vždy, když někdo dozpíval, většina fanoušků se k němu nahrnula a prosila o podpisy. Dál na koncertu také vystoupily různé taneční soubory a podobně. Na závěr byl velký ohňostroj.
  Lucie Nováková

  Mosty 5.6.2009
  fotoalbum>>>


  29.5.2009
  Na pozvání paní Mgr. Marie Sedláčkové ředitelky MŠ a ZŠ Mateřídouška jsme se zúčastnili školního koncertu Rolnička, konaném v Klubu Teplo. Žáci všech ročníků předvedli své pěvecké umění.

  Rolnička 29.5.2009
  fotoalbum>>>


  11.5.2009
  Práce v Aktivačním centru zahrnuje i praktickou výuku v přírodě. Tentokrát byl naším cílem městský park Michalov, kde jsme se zastavili na svačinku. Kolem bylo slyšet zpěv ptáků, bzukot včel, padající kapky vodotrysku a vše krásně vonělo jarem. Procházka přes park nás zavedla k Střední škole zemědělské, kde vzadu za školní budovou chovají koně a další hospodářská zvířata.

  Michalov 11.5.2009 Střední zemědělská škola
  fotoalbum>>>


  22.4.2009
  Písnička Chceme žít s vámi zahájila 14. ročník stejnojmenného charitativního koncertu, který pořádala Nadace Nova ve středu v pražské O2 Areně

  doprava do Prahy 02 Arena a setkání na závěr Maxim Turbulenc
  Lucie Nováková celý článek>>> další fotografie>>>


  28.3.2009
  V sobotu jsme se sešli na Sokolské, abychom se domluvili, jak ty prostory centra budou nakonec vypadat. Tatínci se dali do práce a nastal rachot z různého vrtání, zatloukání a přesunování. My děti jsme byly nejdříve venku. Později jsme se přemístily dovnitř, protože paní Spáčilová uvařila výborný čaj. Všichni jsme tam byli od jedné hodiny asi do pěti. Nám dětem se nechtělo jít domů, ale nakonec jsme se rozešli s pocitem dobře vykonané práce. Myslím si, že se toho udělalo dost a těším se na další setkání.
  Lucie Nováková

  sobotní brigáda sobotní brigáda
  další fotografie>>>


  20.3.2009
  Canisterapie, čili léčba pomocí psů, již dnes není metodou neznámou. Jak tento způsob léčby využíváme v našem Aktivačním centru pro mládež s kombinovanými vadami se přišly podívat i studentky 3.ročníku Střední zdravotnické školy v Přerově. Že tato metoda rozvíjí komunikaci klientů, uvolňuje jejich spasmy, napomáhá proudění energie i tepla lidským organismem, se přesvědčily názornou ukázkou pana Doška se psy i slovním výkladem speciálního pedagoga.
  Mgr. Šimanská

  canisterapie Kamil canisterapie Lucie canisterapie Jarek


  17.3.2009
  Klientka našeho centra, Lucie Nováková, se dne 14.3.09 zúčastnila 10. Konference INSPO v Praze, kde prezentovala naši organizaci slohovou prací "Internet a můj handicap". Za tuto práci byla odměněna po zásluze věcnými dary. Získala také další znalosti a navázala nové kontakty. O její spokojenosti hovoří přiložené fotografie. My ostatní jí blahopřejeme k dosaženému úspěchu. slohová práce>>>
  Mgr. Šimanská

  Lucie Praha Lucie s maminkou Mgr. Šimanská, Lucie, p. Nováková


  5.3.2009
  Jelikož si naše organizace stanovila vysoké cíle, je zapotřebí k jejich dosažení nejen dobře pracovat , ale se i dále vzdělávat.
  10. mezinárodní konference speciální pedagogiky v Olomouci seznamuje své účastníky o novinkách i nových metodách v oblasti speciální pedagogiky, dává možnost nahlédnou do práce v této oblasti nejen u nás , ale i v zahraničí.
  Mgr. Hana Šimanská

  Doklad o účasti


  4.2.2009


  další fotografie>>>


  24.1.2009 Koupelny, umyvadla a WC
  Na základě vašich dotazů jsme se rozhodli zařadit seriál o koupelnách, co se povedlo a nebo nepovedlo. více>>>


  19.1.2009 Zahájení nového roku

  Zahájení nového roku


  12.1.2009 Krásné zátiší u budovy Krajského úřadu Olomouckého kraje.

  zátiší Krajský úřad Olomouckého kraje  Webhosting domény zajišťuje CZECHIA.COM