Statutární město Přerov


Olomoucký kraj


Ministerstvo práce a sociálních věcí


Ministerstvo kultury ČR

  1.12.2011 Pokračování a rozvoj projektu Motren
  Po vánocích to budou dva roky, co vznikl tento projekt. Získali jsme mnoho zkušeností, a proto jsme se rozhodli podělit se o ně. Začali jsme poskytovat tyto služby i dalším zdravotně postiženým občanům v městě Přerově, kteří již nespadají do původní cílové skupiny.

  Motren a el. vozík Motren a el. vozík

  Objednat se můžete:
  - osobně v pracovní dny od 8.00 do 9.00 hodin Sokolská 26, Přerov
  - nebo na telefonu 601 500 601  SONS ČR, Oblastní odbočka Přerov připravila Den světla
  8. 5. jsme navštívili akci v Troubkách nazvanou Den světla pod záštitou senátora ČR Ing. Jiřího Lajtocha. Byl to svátek svatého Floriána, jenž je patronem hasičů. Poprvé se hasiči spojili i se sjednocenou organizací SONS pro nevidomé a slabozraké. Ráno se v kostele Svaté Markéty konala mše svatá a po té byla vysvěcena hasičská technika, která pak byla předána troubeckým hasičům. Ve zbrojnici pak proběhla ukázka hasičské techniky a v okolí jsme si mohli vyzkoušet soutěže pro nevidomé a slabozraké. Zkusili si je i vidící občané, aby se alespoň na chvíli stali nevidomými a zjistili jaké to je na vlastní kůži. Po celou dobu bylo zajištěné občerstvení a dobrá nálada. Tam i zpět byl zajištěný nízkopodlažní autobus. Všem se akce moc líbila a počasí také vyšlo, byl to krásný výlet.
  Lucie Nováková
  >>Video z akce<<  Sokolská župa Středomoravská – Kratochvilova a Tělocvičná jednota Sokol Přerov pořádali
  PŘEHLÍDKU SOKOLSKÝCH TANEČNÍCH SOUBORŮ A PÓDIOVÝCH SKLADEB
  V sobotu 16. dubna 2011 ve 14. hodin v přerovské sokolovně ke 140. výročí založení Tělocvičné jednoty Sokol Přerov.

  Zúčastnili jsme se přehlídky s naším vlastním vystoupením "Duhová víla". Sraz byl o půl třetí, převlékli jsme se do oblečení, které máme všichni stejné - černé kalhoty a tričko s logem JSME TADY. Pak už jsme jen nervózně čekali. Kolem třetí hodiny na nás přišla řada. Podle ohlasu a potlesku diváků se naše vystoupení moc líbilo. My jsme byli se sebou také spokojení a za odměnu jsme dostali nějakou sladkost a diplom. Byli jsme rádi, že to máme za sebou. Nervozita opadla a gratulování nebralo konce. Nyní již nacvičujeme další skladbu a těšíme se na další vystoupení.
  Lucie Nováková
  >>Video z vystoupení<<

  vystoupení Duhová víla

  vystoupení Duhová víla  PETICE proti připravované sociální reformě
  V příloze najdete naskenovanou petici s podpisovým archem, ve které projevujeme nesouhlas s připravovanou sociální reformou. V petici jsou napsány stručně základní body, které by měly být obsaženy v sociální reformě. Pokud s tímto také nesouhlasíte, tak se svým podpisem přidejte k naší petici. Buď přijděte na regionální pracoviště CENTRA PRO ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ Olomouckého kraje sídlící na Náměstí Svobody 1963/4 v Přerově nebo si vytiskněte petici společně s podpisovým archem a podepsané archy zašlete nejpozději do středy 23.3.2011 na výše uvedenou adresu.

  Podpisové archy můžete také odevzdat v Aktivačním centru - Jsme tady, Sokolská 26 v Přerově

  Přílohy: Petice a podpisový arch

  Děkujeme za podporu.  17.3.2011 shromáždění občanů
  V odkazu si můžete přečíst otevřený dopis ministrovi MPSV, panu Dr.Ing.Jaromíru Drábkovi, který byl sepsán na shromáždění občanů dne 17.3.2011 v prostorách Centra pro zdravotně postižené Olomouckého kraje a ve kterém podepsaní účastníci shromáždění projevují nesouhlas s chystanou sociální reformou.

  shromáždění občanů dne 17.3.2011 v prostorách Centra pro zdravotně postižené Olomouckého kraje

  otevřený dopis ministrovi MPSV, panu Dr.Ing.Jaromíru Drábkovi  4.3.2011 Svačinky
  Svačinky bývají vždy v úterý. Připravují je sami klienti s pomocí asistentů. Zahrnuje to i nákup potravin. Získáme tak přehled o cenách a naučíme se hospodařit s penězi. Děláme svačinky různého druhu. Naposledy jsme dělali müsli podomácku. A tady je recept: Celý sáček ovesných vloček vysypeme na plech, podle chuti přidáme třtinový cukr a med. Pečeme v předem předehřáté troubě při 140 stupních asi půl hodiny. Pět minut před koncem pečení přidáme na kostky nakrájené ovoce (my jsme přidali jablka). Hotovou směs rozdělíme do misek, přidáme čerstvé ovoce, skořici a jogurt. Dobrou chuť Vám přejí všichni z centra.
  Lucie Nováková


  Müsli podomácku  24.2.2011 Cvičení s Evou
  Cvičení s Evou bývá dvakrát do týdne. Vždy v úterý a ve čtvrtek. Nejdříve rozpohybujeme ruce a nohy pomocí různých her. Pak se učíme jednotlivé sestavy s hudbou. Každý vozíčkář má svého asistenta, který cvičí s ním. Bývá u toho i sranda. Na konec celou sestavu předvedeme i dalším lidem na besídce. Naším cílem je sestavy natočit na DVD a ukázat dalším vozíčkářům, že i oni se můžou radovat z pohybu.
  Lucie Nováková


  Cvičení s Evou  Rok naplněný pohodou, zdravím, radostí ze života a pracovními úspěchy přeje Jsme tady, o.s.  Webhosting domény zajišťuje CZECHIA.COM